Úvod / Články / Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú
Tlačiť

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Všetko záleží na tom, ktoré druhy ovocia a zeleniny prirodzene vytvárajú etylén a ktoré absorbujú tento pre človeka neškodný plyn.

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Obmedziť plytvanie potravinami je vždy dobrý nápad, najmä, ak niekoľko jednoduchých zmien v domácnosti môže pomôcť znížiť účty za potraviny a pomôcť nášmu životnému prostrediu. Jedným takým spôsobom je naučiť sa, ktorú zeleninu a ovocie možno bezpečne skladovať spolu – a ktoré by sa nemali dostať k sebe príliš blízko. Dodržiavaním našich tipov zabránite napríklad tomu, aby vaše jablká voňali ako cibuľa, zabránite tiež príliš rýchlemu dozrievaniu ovocia a zbavíte sa vlhkosti, ktorá mení čerstvý šalát na zhnitú kašu.

Udržujte cibuľu ďalej od jabĺk a zemiakov

V konečnom dôsledku, ak pochopíte, ktoré druhy ovocia a zeleniny možno a ktoré nemožno bezpečne skladovať blízko seba, maximalizujete životnosť vašich potravín. "Vo všeobecnosti neskladujte ovocie alebo zeleninu citlivé na etylén s tými, ktoré produkujú veľké množstvo etylénových plynov," hovorí John Adler, viceprezident pre kulinárstvo v Blue Apron. "Pravdepodobne najlepším príkladom je skladovanie cibule s jablkami – výsledkom sú jablká s vôňou cibule! - a možno ešte častejšou chybou je skladovanie cibule so zemiakmi. Skladovanie cibule spolu so zemiakmi urýchli proces dozrievania zemiakov, vytvoria sa nich „oká“ a začnú klíčiť." To platí aj pre cesnak a to aj napriek tomu, že zemiaky, cibuľa a cesnak by všetky mali byť umiestnené na chladnom tmavom mieste.

Tipy ako skladovať jablká

Čo sa týka skladovania jabĺk? Neumiestňujte ich do misky s iným ovocím – môžu sa skladovať na pracovnej doske, ale pretože produkujú veľa etylénového plynu, snažte sa ich držať vo vzdialenosti aspoň 15 až 20 cm od ostatného ovocia a zeleniny. Zvážte položenie misky jabĺk napríklad na konferenčný stolík alebo iné miesto, kde budú v bezpečnej vzdialenosti od ovocia a zeleniny citlivých na etylén.
Na druhej strane je možné citlivosť niektorých druhov ovocia a zeleniny na etylén aj využiť: Ak chcete aby napríklad banány dozreli rýchlejšie,  „umiestnením bližšie k jablkám na pulte pomôžete rýchlejšiemu dozrievaniu,“ hovorí Adler.

Melóny skladujte sólo

Podobne ako jablká a banány, aj melóny produkujú etylén, čo môže viesť k prezretiu ovocia a zeleniny v ich blízkosti. Melóny sa zvyčajne najlepšie skladujú na vašej pracovnej doske, kým nie sú dostatočne zrelé na krájanie, konzumáciu alebo skladovanie v uzavretých obaloch, ktoré ochránia samotné ovocie a jeho blízkych susedov v chladničke.

Udržujte karfiol ďalej od jabĺk, kivi a cibule

Karfiol je zelenina, ktorá patrí ďaleko od väčšiny ovocia a zeleniny produkujúcej etylén. "Karfiol je veľmi citlivý na etylén, takže je najlepšie neskladovať ho v rovnakej zásuvke ako jablká, melóny, kivi alebo cibuľu," hovorí Adler. Potrebuje cirkuláciu vzduchu, aby zostal svieži, takže ak je v dierkovanom igelitovom vrecku, pokojne ho ponechajte tak. Ak je karfiol v nepriedušnom plastovom vrecku, uistite sa, že vrchná časť je otvorená, aby mohol dýchať. Najlepšie sa uchováva v zásuvke chladničky spolu s inou zeleninou alebo na poličke. To isté platí pre brokolicu, kapustu a ružičkový kel, ktoré sú všetky citlivé na etylén.

Umiestnite huby ďalej od potravinám s prenikavou arómou

Aj keď huby technicky nie sú ovocie alebo zelenina – väčšina z nás považuje huby za podobné produkty a vo všeobecnosti ich skladujeme v chladničke spolu s inými potravinami. No naše obľúbené huby sú náchylné na pohlcovanie pachov potravín v okolí, ako sú napríklad zvyšky jedla, takže ich neskladujte v blízkosti prenikavo voňajúcich potravín v chladničke.
Huby je najlepšie skladovať v papierovom vrecku; to umožní hubám dýchať, zabráni pohlcovaniu iných pachov a tiež by malo absorbovať prebytočnú vlhkosť, aby sa huby neskazili. Vymeňte vrecko, ak sa vám zdá navlhnuté alebo mokré, a uistite sa, že žiadne také navlhnuté alebo mokré vrecká nie sú v tesnom kontakte s inými potravinami.

Využívajte vo svojej chladničke zásuvku na ovocie a zeleninu

Takmer všetky chladničky majú špeciálne zásuvky na ovocie a zeleninu, no pre mnohých sú výhody týchto zásuviek neznáme. Uchovávanie ovocia a zeleniny v týchto zásuvkách je však kľúčom k predĺženiu ich čerstvosti. "Najväčší vplyv na rýchle pokazenie sa ovocia a zeleniny má nadmerná vlhkosť a teplotné výkyvy, takže je vo vašom záujme ich skladovať v takejto zásuvke a uistiť sa, že sú v suchu,“ hovorí Adler. Majte pod kontrolou oboje, hovorí, predtým, ako jedlo vložíte do chladničky.

Kontrola teploty

Zeleninu a ovocie, ktoré sa zohreje v aute alebo v taške na ceste domov z farmárskeho trhu, nechajte, aby dosiahlo izbovú teplotu predtým, ako ho presuniete do zásuvky v chladničke, hovorí Adler. To zaisťuje, že zelenina a ovocie nebude kondenzovať tak rýchlo a zvyšok potravín vo vašej chladničke nebude vlhký a nepokazí sa.

Zníženie vlhkosti

"Listovú zeleninu je najlepšie umyť, dobre osušiť a potom skladovať s vrstvami papierových utierok (medzi listami), aby sa zabránilo poškodeniu skondenzovanou vlhkosťou ," hovorí Adler.

Oddeľte ovocie a zeleninu produkujúce etylén od tých citlivých na etylén

Ak máte pochybnosti, alebo ak máte málo skladovacieho priestoru, najdôležitejším prvkom skladovania ovocia a zeleniny je oddeliť producentov etylénu od tých citlivých na etylén. Existujú však aj niektoré druhy ovocia, ktoré nie sú citlivé na etylén, ako napríklad citrusy; v prípade nedostatku miesta ich možno v kľude skladovať so zeleninou a ovocím, ktoré produkujú etylén. A v prípade nedostatku miesta sa tiež odporúča využívať dózy na potraviny, aby ste od seba oddelili, čo potrebujete a udržali všetko, čo najdlhšie čerstvé.
Na základe vyššie uvedeného vám prinášame krátky zoznam ovocia a zeleniny, ktorý môže byť užitočný, aby ste vedeli, čo k sebe nepatrí a čo môžete skladovať spolu:

Zelenina a ovocie, ktoré produkuje etylén: Avokádo, jablká, banány – zrelé, hrozno, melóny, hrušky, broskyne a nektarinky, paprika, zemiaky, paradajky

Zelenina a ovocie citlivé na etylén: banány – nezrelé, brokolica, ružičkový kel, kapusta, mrkva, karfiol, uhorky, listová zelenina, šalát, cibuľa, dyňa

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Všetko záleží na tom, ktoré druhy ovocia a zeleniny prirodzene vytvárajú etylén a ktoré absorbujú tento pre človeka…

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Zase sú otlčené, bez chute alebo sú prezreté? Ako správne skladovať paradajky, podporiť ich dozrievanie? Majú paradajky…

Kapustnica vs zelňačka

Kapustnica vs zelňačka

Kyslú kapustu milujú nielen Slováci. Jej obľuba je vysoká aj u našich západných susedov v Česku. U nás prevláda…

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Sušenie ovocia je šetrný spôsob spracovania úrody zo záhrady a v minulosti patrilo medzi najjednoduchšiu formu zachovania…

Nákupný košík