Úvod / Články / Praktické riešenie pre vašu donáškovú službu
Tlačiť

Praktické riešenie pre vašu donáškovú službu

Ľudia sa tešia z ukončených protipandemických opatrení aj tým, že si vyjdu cez obedňajšiu prestávku do reštaurácie na rýchle "menučko". No je tu ešte vždy skupina pracujúcich, ktorí túto možnosť nemajú, alebo ešte vždy z opatrnosti volia radšej službu donášky jedla.

Praktické riešenie pre vašu donáškovú službu

Doba kovidová sa podpísala pod zmeny v mnohých oblastiach nášho života. Gastro priemysel je nepochybne jednou z nich. Dlhé mesiace sme boli odsúdení na donášku jedla domov (alebo oprášenie kuchárskych kníh). Aj keď sa zákazníci už zase pomaly vracajú do reštaurácií a ďalších gastronomických prevádzok, pre mnohých zostane prvou voľbou jedlo „až k dverám“. Ako zariadiť, aby to, čo si naši zákazníci naservírujú na svoj domáci stôl, vyzeralo aj po absolvovaní niekoľkých minút a kilometrov v aute dostatočne lákavo? Nevyhnutnosťou je investícia do vhodného riadu, do ktorého im jedlo zabalíme.

Jednou z možností sú kvalitné hliníkové misky. Ich veľkou výhodou je univerzálnosť. Samozrejmosťou je široká ponuka rozmerov a objemov – či už jednodielnych alebo viacdielnych misiek. Ak si to jedlo vyžaduje, misky môžete použiť aj priamo na jeho zapečenie v rúre a následnú donášku. Či už máte v jedálnom lístku lasagne, rôzne druhy zapekaných cestovín, živánsku alebo plnené zemiaky, určite oceníte fakt, že jedlo po dopečení nemusíte prekladať do iných nádob. Ak k zákazníkom necestujete cez pol Slovenska, ich objednávka sa k nim dostane ešte teplá, čo zase ocenia oni. Niekedy je obedná pauza jednoducho príliš krátka na opätovný ohrev jedla.  

Ešte dôležitejšie ako to, že sa jedlo k zákazníkovi dostane teplé, je, že sa k nemu dostane bez toho, aby sa vylialo. Ak hľadáte riad vhodný na donášku, určite chcete niečo so spoľahlivým viečkom, ktoré k miske priľne a zabráni pretečeniu. V prípade, že denne balíte väčšie množstvo pokrmov, určite zvážte kúpu stroja určeného na zatváranie hliníkových misiek. Zalisovaním hliníkového viečka zabezpečíte presun jedla bez nehôd a ušetríte na čistení  donáškového vozidla. No riešenie sa nájde aj v prípade, že nad investíciou do podobného stroja neuvažujete. Misky so zaobleným okrajom je možné uzatvoriť aj papierovými viečkami, prehnutím ohýbacej časti viečka.

A ešte bonus na záver – misky sú naozaj ľahké, takže svojim zamestnancom, ktorí jedlo rozvážajú, nepridávate zbytočnú váhu.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Kapustnica vs zelňačka

Kapustnica vs zelňačka

Kyslú kapustu milujú nielen Slováci. Jej obľuba je vysoká aj u našich západných susedov v Česku. U nás prevláda…

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Sušenie ovocia je šetrný spôsob spracovania úrody zo záhrady a v minulosti patrilo medzi najjednoduchšiu formu zachovania…

Bohatá úroda paradajok

Bohatá úroda paradajok

Každé leto si môžete užiť svieže voňavé paradajky. Sú skvelé v studenej kuchyni. Stačí ich nakrájať do šalátu…

Vtáčia búdka

Vtáčia búdka

Malé operence budú vítať každé sústo, ktoré im pripravíte do vtáčej búdky či kŕmidla. Počas mrazivých dní…

Nákupný košík