Úvod / Články / Praktické riešenie pre vašu donáškovú službu
Tlačiť

Praktické riešenie pre vašu donáškovú službu

Ľudia sa tešia z ukončených protipandemických opatrení aj tým, že si vyjdu cez obedňajšiu prestávku do reštaurácie na rýchle "menučko". No je tu ešte vždy skupina pracujúcich, ktorí túto možnosť nemajú, alebo ešte vždy z opatrnosti volia radšej službu donášky jedla.

Praktické riešenie pre vašu donáškovú službu

Doba kovidová sa podpísala pod zmeny v mnohých oblastiach nášho života. Gastro priemysel je nepochybne jednou z nich. Dlhé mesiace sme boli odsúdení na donášku jedla domov (alebo oprášenie kuchárskych kníh). Aj keď sa zákazníci už zase pomaly vracajú do reštaurácií a ďalších gastronomických prevádzok, pre mnohých zostane prvou voľbou jedlo „až k dverám“. Ako zariadiť, aby to, čo si naši zákazníci naservírujú na svoj domáci stôl, vyzeralo aj po absolvovaní niekoľkých minút a kilometrov v aute dostatočne lákavo? Nevyhnutnosťou je investícia do vhodného riadu, do ktorého im jedlo zabalíme.

Jednou z možností sú kvalitné hliníkové misky. Ich veľkou výhodou je univerzálnosť. Samozrejmosťou je široká ponuka rozmerov a objemov – či už jednodielnych alebo viacdielnych misiek. Ak si to jedlo vyžaduje, misky môžete použiť aj priamo na jeho zapečenie v rúre a následnú donášku. Či už máte v jedálnom lístku lasagne, rôzne druhy zapekaných cestovín, živánsku alebo plnené zemiaky, určite oceníte fakt, že jedlo po dopečení nemusíte prekladať do iných nádob. Ak k zákazníkom necestujete cez pol Slovenska, ich objednávka sa k nim dostane ešte teplá, čo zase ocenia oni. Niekedy je obedná pauza jednoducho príliš krátka na opätovný ohrev jedla.  

Ešte dôležitejšie ako to, že sa jedlo k zákazníkovi dostane teplé, je, že sa k nemu dostane bez toho, aby sa vylialo. Ak hľadáte riad vhodný na donášku, určite chcete niečo so spoľahlivým viečkom, ktoré k miske priľne a zabráni pretečeniu. V prípade, že denne balíte väčšie množstvo pokrmov, určite zvážte kúpu stroja určeného na zatváranie hliníkových misiek. Zalisovaním hliníkového viečka zabezpečíte presun jedla bez nehôd a ušetríte na čistení  donáškového vozidla. No riešenie sa nájde aj v prípade, že nad investíciou do podobného stroja neuvažujete. Misky so zaobleným okrajom je možné uzatvoriť aj papierovými viečkami, prehnutím ohýbacej časti viečka.

A ešte bonus na záver – misky sú naozaj ľahké, takže svojim zamestnancom, ktorí jedlo rozvážajú, nepridávate zbytočnú váhu.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Všetko záleží na tom, ktoré druhy ovocia a zeleniny prirodzene vytvárajú etylén a ktoré absorbujú tento pre človeka…

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Zase sú otlčené, bez chute alebo sú prezreté? Ako správne skladovať paradajky, podporiť ich dozrievanie? Majú paradajky…

Kapustnica vs zelňačka

Kapustnica vs zelňačka

Kyslú kapustu milujú nielen Slováci. Jej obľuba je vysoká aj u našich západných susedov v Česku. U nás prevláda…

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Sušenie ovocia je šetrný spôsob spracovania úrody zo záhrady a v minulosti patrilo medzi najjednoduchšiu formu zachovania…

Nákupný košík