Úvod / Články / Poznajú ľudia význam odpadkových košov?
Tlačiť

Poznajú ľudia význam odpadkových košov?

Ešte nikdy nebolo riešenie odpadov takou témou ako je dnes. Rieši sa triedenie odpadu, recyklácia či minimalizácia jeho vytvárania. No celospoločenská téma začína pri jednotlivcoch, pri každom z nás.

Poznajú ľudia význam odpadkových košov?

Úprimne povedané, zdá sa, že smetné či odpadkové koše v prípade niektorých ľudí na tomto svete akoby neexistujú. Netreba ísť ďaleko a verte, že odpadky len tak voľne pohodené na zemi nájdete pomaly v každom kúte našej planéty. Napriek tomu, že odpadkové koše sa dnes nachádzajú na väčšine verejných priestranstiev, ľudia ich ignorujú.

Stačí ak si zoberiete svoje sídlisko, park v meste či na dedine, chodníky, námestia, verejné budovy, historické pamiatky alebo prírodné rezervácie. Odpadkové koše sú v nemalom počte umiestnené na každom takomto mieste. Napriek tomu, smeti len také pohodené na zemi aj pár metrov od koša svedčia o tom, že aj v 21. storočí sa nájde čoraz viac ľudí, ktorí nemajú ani toľko chochmesu, aby odpad minimálne hodili tam, kam patrí. Do koša! Ak vám smetný kôš chýba doma či vo firme, nie je problém si ho dnes zaobstarať.

Nádoby na odpad – odpadkové koše

Začneme tradičným odpadkovým košom, ktorý by nemal chýbať ani v jednej domácnosti. Jedná sa o odpadkový kôš určený pre komunálny a priemyselný odpad. Ideálne však, aby ste tieto nádoby mali minimálne tri (sklo, plast, komunálny odpad) z hľadiska triedenia odpadu. Plastové nádoby na odpad nie sú cenovo tak nákladné a disponujú štandardným objemom až 120 litrov.

V domácnosti – kuchyňa, kúpeľňa, detská izba či chodba, do kancelárie, ordinácie alebo do kutilskej dielne sa už samozrejme oplatí poobzerať po niečom kompaktnejšom. Do kuchyne sa môže hodiť napríklad sada košov Tontarelli 3 x 44 litrov. Trochu kreativity v rámci výberu odpadkových košov môže zaistiť napríklad odpadkový kôš Curver Flipbin 25 l LONDON. Dizajnovo môžu do oka padnúť i koše v nerezovom alebo pletenom prevedení.

Zabúdať netreba ani na vrecia na odpad. V tomto prípade vám do pozornosti dávame ALUFIX BIO vrecia na odpad s objemom 120 litrov alebo ALUFIX BIO tašky s objemom 10 až 40 litrov. Najväčšou výhodou týchto vriec a tašiek je, že sú 100 % biologicky rozložiteľné.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Nové ázijské chute

Nové ázijské chute

Kimči je tradičný pokrm, ktorý pochádza z Kórei, no populárny je aj v Japonsku. Je to príloha, ktorá sa pripravuje…

Praktické riešenie pre vašu donáškovú službu

Praktické riešenie pre vašu donáškovú službu

Ľudia sa tešia z ukončených protipandemických opatrení aj tým, že si vyjdu cez obedňajšiu prestávku do reštaurácie…

Všetko, čo potrebujete vedieť o rozmaríne – ako rozmarín pestovať, sušiť a skladovať

Všetko, čo potrebujete vedieť o rozmaríne – ako rozmarín pestovať, sušiť a skladovať

Rozmarín je skvelým doplnkom do každej záhrady – okrem využitia v kuchyni má aj priaznivé zdravotné účinky. Pri…

Voňavé kvety orgovánu v netradičnom spojení

Voňavé kvety orgovánu v netradičnom spojení

Biele, sýto ružové či jemne fialové zafarbenie kvetov prezrádza, že leto už nie je ďaleko.

Nákupný košík