Úvod / Články / Plastové pieskovisko na (takmer) sto spôsobov
Tlačiť

Plastové pieskovisko na (takmer) sto spôsobov

Ponorte sa do sveta fantázie svojim dieťaťom a postavte ten najväčší hrad a upečte tú najchutnejšiu bábovku. A nevadí, že sa pri tom ušpiníte. Máte to dovolené. Užite si.

Plastové pieskovisko na (takmer) sto spôsobov

Ak patríte k rodičom malých detí, medzi top letné aktivity pravdepodobne radíte čľapkanie sa vo vode a hru v pieskovisku. Stačí obľúbené plastové pieskovisko v tvare mušle a vaše deti si užijú obe činnosti. A pri troške kreativity aj omnoho viac.

Chutné koláčiky z piesku upečiete aj na balkóne

Najčastejšie sa po pieskovisku obzeráte vtedy, ak ste majiteľom aspoň malého kúska pozemku. Rozmery tohto (priemer 85 cm) však nevylučujú ani jeho umiestnenie na balkón alebo terasu a svoje využitie nájde dokonca aj v interiéri. Je vyrobené z pevného plastu, vďaka čomu je odolné a v prípade, že sa ho chystáte využívať aj ako bazénik, nehrozí jeho prederavenie. Súčasne je dostatočne ľahké, takže ho jednoducho premiestnite presne tam, kde ho práve potrebujete – či už chcete deti uchrániť pred priamym slnkom alebo im nechcete pokaziť zábavu, keď zaprší. Jeho ďalšou výhodou je jednoduchá údržba. Po vypustení vody ho ľahko opláchnete a je pripravené na ďalšie použitie. Ak v ňom založíte pieskovisko, zaobstarajte si hneď dva a jedno môže fungovať ako kryt, aby ste sa vyhli prípadnému znečisteniu piesku voľne pobehujúcimi štvornohými spolubývajúcimi.

Počet rokov nie je prekážkou

Rozhodne ho nevyhadzujte ani vtedy, ak už vaše deti potrebujú bazén trošku väčších rozmerov alebo neholdujú pečeniu pieskových koláčikov. Ponúka priam nekonečné množstvo ďalších možností. Za pár sekúnd z neho pridaním vhodných nástrojov a „artefaktov“ urobíte raj pre malých archeológov. Alebo ho naplňte roztokom na fúkanie bubliniek (na internete zoženiete niekoľko receptov na jeho domácu výrobu) a pohľadajte starý dobrý hula hop - a mega bublifuk je na svete. Záhradkárom môže slúžiť ako nádrž na dažďovú vodu alebo rovno ako veľký črepník – či už doň zasadíte bylinky alebo kvety je len na vás. Počas veľkých záhradných osláv poteší aj dospelých – pripravte si poriadnu zásobu ľadu, jedla a pitia a nemusíte každú chvíľu bežať dovnútra do chladničky a mrazničky. No a vo vnútri sa dá použiť ako obľúbený suchý bazénik naplnený loptičkami alebo môže nahradiť škatule či boxy na hračky. Prípadne ho môžu „zdediť“ vaši domáci miláčikovia. Ocenia ho nielen naplnené vodou ako osvieženie v letných horúčavách, ale aj vystlané huňatou dekou ako pohodlnú a teplú posteľ v chladnejších mesiacoch.

foto: unsplash.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Domáca zázvorovica

Domáca zázvorovica

Ako môže ostrý a štipľavý zázvor podporiť našu imunitu? Okrem klasickej kombinácie strúhaného zázvoru, citrónovej…

Rastliny pestované vo vode

Rastliny pestované vo vode

Pestovanie rastlín vo vode, trend alebo nevyhnutnosť?

Čo s prebytkom ovocia – ovocná koža

Čo s prebytkom ovocia – ovocná koža

Neváhajte a prepadnite zdravému maškrteniu. Potešíte seba aj svoju imunitu.

Čo budete robiť prvý štvrtok v novembri?

Čo budete robiť prvý štvrtok v novembri?

Oslava úrody hrozna v prvej podobe.

Nákupný košík