Úvod / Články / Plastové pieskovisko na (takmer) sto spôsobov
Tlačiť

Plastové pieskovisko na (takmer) sto spôsobov

Ponorte sa do sveta fantázie svojim dieťaťom a postavte ten najväčší hrad a upečte tú najchutnejšiu bábovku. A nevadí, že sa pri tom ušpiníte. Máte to dovolené. Užite si.

Plastové pieskovisko na (takmer) sto spôsobov

Ak patríte k rodičom malých detí, medzi top letné aktivity pravdepodobne radíte čľapkanie sa vo vode a hru v pieskovisku. Stačí obľúbené plastové pieskovisko v tvare mušle a vaše deti si užijú obe činnosti. A pri troške kreativity aj omnoho viac.

Chutné koláčiky z piesku upečiete aj na balkóne

Najčastejšie sa po pieskovisku obzeráte vtedy, ak ste majiteľom aspoň malého kúska pozemku. Rozmery tohto (priemer 85 cm) však nevylučujú ani jeho umiestnenie na balkón alebo terasu a svoje využitie nájde dokonca aj v interiéri. Je vyrobené z pevného plastu, vďaka čomu je odolné a v prípade, že sa ho chystáte využívať aj ako bazénik, nehrozí jeho prederavenie. Súčasne je dostatočne ľahké, takže ho jednoducho premiestnite presne tam, kde ho práve potrebujete – či už chcete deti uchrániť pred priamym slnkom alebo im nechcete pokaziť zábavu, keď zaprší. Jeho ďalšou výhodou je jednoduchá údržba. Po vypustení vody ho ľahko opláchnete a je pripravené na ďalšie použitie. Ak v ňom založíte pieskovisko, zaobstarajte si hneď dva a jedno môže fungovať ako kryt, aby ste sa vyhli prípadnému znečisteniu piesku voľne pobehujúcimi štvornohými spolubývajúcimi.

Počet rokov nie je prekážkou

Rozhodne ho nevyhadzujte ani vtedy, ak už vaše deti potrebujú bazén trošku väčších rozmerov alebo neholdujú pečeniu pieskových koláčikov. Ponúka priam nekonečné množstvo ďalších možností. Za pár sekúnd z neho pridaním vhodných nástrojov a „artefaktov“ urobíte raj pre malých archeológov. Alebo ho naplňte roztokom na fúkanie bubliniek (na internete zoženiete niekoľko receptov na jeho domácu výrobu) a pohľadajte starý dobrý hula hop - a mega bublifuk je na svete. Záhradkárom môže slúžiť ako nádrž na dažďovú vodu alebo rovno ako veľký črepník – či už doň zasadíte bylinky alebo kvety je len na vás. Počas veľkých záhradných osláv poteší aj dospelých – pripravte si poriadnu zásobu ľadu, jedla a pitia a nemusíte každú chvíľu bežať dovnútra do chladničky a mrazničky. No a vo vnútri sa dá použiť ako obľúbený suchý bazénik naplnený loptičkami alebo môže nahradiť škatule či boxy na hračky. Prípadne ho môžu „zdediť“ vaši domáci miláčikovia. Ocenia ho nielen naplnené vodou ako osvieženie v letných horúčavách, ale aj vystlané huňatou dekou ako pohodlnú a teplú posteľ v chladnejších mesiacoch.

foto: unsplash.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Všetko záleží na tom, ktoré druhy ovocia a zeleniny prirodzene vytvárajú etylén a ktoré absorbujú tento pre človeka…

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Zase sú otlčené, bez chute alebo sú prezreté? Ako správne skladovať paradajky, podporiť ich dozrievanie? Majú paradajky…

Kapustnica vs zelňačka

Kapustnica vs zelňačka

Kyslú kapustu milujú nielen Slováci. Jej obľuba je vysoká aj u našich západných susedov v Česku. U nás prevláda…

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Sušenie ovocia je šetrný spôsob spracovania úrody zo záhrady a v minulosti patrilo medzi najjednoduchšiu formu zachovania…

Nákupný košík