Úvod / Články / Ochutený med ako vianočný darček
Tlačiť

Ochutený med ako vianočný darček

Nápadov na vianočné darčeky nie je nikdy dosť. Ak sa spojí príjemné s užitočným, ktoré naviac prinesie aj zdravie, je to vítaná kombinácia.

Ochutený med ako vianočný darček

Med vzniká usilovnou prácou včelstva, ktoré zbiera sladký nektár počas roka z kvetonosných rastlín. Jeho zahusťovaním vzniká obľúbená žltá až zlatá lepkavá hmota, ktorá je charakteristická svojou chuťou a vôňou.

Nie je med ako med

Med nie je jednodruhová záležitosť. Každý má svoj typický rukopis, ktorý je daný prevládajúcou rastlinou, z ktorej bol nektár zbieraný. Je to dané umiestnením včelstva, ročným obdobím a kvitnúcimi rastlinami. Mimoriadne obľúbenými medmi sú lipové a vzácne medovicové medy.
Najčastejšie sa stretneme s medom, ktorý je označovaný ako kvetový alebo zmesový. Jedná so o medy, ktoré sú svetlejšej farby a sú miešané včelárom z viacerých druhov. Slovenské medy sa radia medzi tie najkvalitnejšie na svete, preto nemusíte mať obavy z označenia medu – zmesový.

Ako dodať punc výnimočnosti fľaštičke medu?

Úplne postačí, ak si predstavíte kombináciu medu a obľúbenej bylinky či korenia. Možnosti sú neobmedzené. Stačí do čistého, sterilného pohárika nasypať 5-6 lyžíc sušených byliniek – napr. rozmarín, mäta alebo zrniečka badyánu, paličku škorice, zaliať ich medom, premiešať a poriadne uzatvoriť. Teraz si to bude vyžadovať malú dávku trpezlivosti a trochu práce. Snažte sa pohár raz do dňa pretrepať a neotvárajte ho cca 1-2 týždne. Následne ho sceďte, prídete tak na úplne novú chuť medu.
Určite môžete použiť aj čerstvé bylinky. No v tomto prípade, skladujte a lúhujte med v chlade.

Darujte zdravie v pohári.

Extra tip na zimu: Do dohára vložte očistené kolieska citróna, nastrúhaný zázvor asi 1 polievkovú lyžicu, zalejte medom a vložte do chladničky. Lúhujte týždeň a užívajte v čaji alebo iba tak ako chuťovku lyžičkou. Imunita sa vám odvďačí.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Všetko záleží na tom, ktoré druhy ovocia a zeleniny prirodzene vytvárajú etylén a ktoré absorbujú tento pre človeka…

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Zase sú otlčené, bez chute alebo sú prezreté? Ako správne skladovať paradajky, podporiť ich dozrievanie? Majú paradajky…

Kapustnica vs zelňačka

Kapustnica vs zelňačka

Kyslú kapustu milujú nielen Slováci. Jej obľuba je vysoká aj u našich západných susedov v Česku. U nás prevláda…

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Sušenie ovocia je šetrný spôsob spracovania úrody zo záhrady a v minulosti patrilo medzi najjednoduchšiu formu zachovania…

Nákupný košík