Úvod / Články / Keď potrebujete uskladniť... takmer čokoľvek
Tlačiť

Keď potrebujete uskladniť... takmer čokoľvek

Aj zdanlivo banálne jednoduchá vec dokáže v domácnosti zázraky.

Keď potrebujete uskladniť... takmer čokoľvek

Sklenené poháre s patentovým uzáverom nepochybne patria k najuniverzálnejším nádobám, ktorými môžete vybaviť svoju domácnosť. Vďaka tesneniu sú ako stvorené na uchovávanie potravín ako múka, cukor, strukoviny či cestoviny. Bránia navlhnutiu potravín, zachovávajú ich prirodzenú vôňu a keďže viečko naozaj drží, nemusíte sa báť vysypania v prípade, že sa nádoba prevráti. Praktický klip dokonca otvoríte aj zavriete jednou rukou.

Tento typ pohárov využijete tiež pri zaváraní, hoci musíte myslieť na to, že ich obsah treba skonzumovať rýchlejšie. Sú ideálnym riešením pri nakladaní či už zeleniny alebo syrov. Ich najväčšou výhodou je to, že nikdy nehľadáte vhodné viečko. Od toho, čo bude v pohároch uskladnené, záleží, akú veľkosť zvolíte. Existujú však veľkosti snáď na čokoľvek – od tých najmenších vhodných na džemy či nátierky, ktoré chcete okamžite spotrebovať, až po tie, do ktorých sa vmestia aj väčšie plody bez toho, aby ste ich museli prekrajovať. 

Ak aj vy holdujete ekologickejšiemu nakupovaniu, pribaľte si ich so sebou cestou do najbližšieho bezobalového obchodu. Možno sa vám zdajú príliš neskladné, no ak neplánujete veľký nákup, ušetríte nielen nejaký ten odpad, ale aj svoj čas, keďže už potraviny nebudete musieť doma presypávať. Do pevne uzatvárateľnej nádoby si tiež môžete vopred pripraviť šalát či ovocno-tvarohový dezert, ktorý vás počká v chladničke bez toho, aby okolité potraviny ovplyvnili jeho vôňu.

Využitie týchto nádob však ani zďaleka nekončí pri potravinách. Svoje miesto si nájdu aj v akejkoľvek inej miestnosti v dome. Nechajte sa inšpirovať tisíckami obrázkov na internete alebo popustite uzdu vlastnej fantázii a premeňte obyčajný sklenený pohár na malé umelecké dielo. Zaujmú ako svietniky, osviežovače vzduchu, ale aj štýlové kvetináče. Vybrať si môžete okrúhly či hranatý tvar a nádobu môžete následne dotvoriť – aplikáciou nálepiek, štítkov či dofarbením tak, aby čo najlepšie zapadla do vašej domácnosti.

A ešte jeden typ na záver – stačí trošku kreativity a môžu sa stať aj naozaj originálnym darčekom pre kohokoľvek. Jednoducho si vyberte tému podľa záujmov obdarovaného, nakúpte pár drobností a naaranžujte ich do pohára. Chýba už len stužka a celofán a darček je na svete.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Bohatá úroda paradajok

Bohatá úroda paradajok

Každé leto si môžete užiť svieže voňavé paradajky. Sú skvelé v studenej kuchyni. Stačí ich nakrájať do šalátu…

Vtáčia búdka

Vtáčia búdka

Malé operence budú vítať každé sústo, ktoré im pripravíte do vtáčej búdky či kŕmidla. Počas mrazivých dní…

Domáca zázvorovica

Domáca zázvorovica

Ako môže ostrý a štipľavý zázvor podporiť našu imunitu? Okrem klasickej kombinácie strúhaného zázvoru, citrónovej…

Rastliny pestované vo vode

Rastliny pestované vo vode

Pestovanie rastlín vo vode, trend alebo nevyhnutnosť?

Nákupný košík