Úvod / Články / Domáca zázvorovica
Tlačiť

Domáca zázvorovica

Ako môže ostrý a štipľavý zázvor podporiť našu imunitu? Okrem klasickej kombinácie strúhaného zázvoru, citrónovej šťavy, medu a horúcej vody, z ktorého si urobíte skvelý čaj, vám odporúčame aj alternatívu pre dospelých.

Domáca zázvorovica

Zázvor (ďumbier lekársky) podporuje imunitu. Používa sa ako prvá pomoc pri prechladnutí a nádche. Obsahuje gingrol – látku, ktorá pôsobí ako liek na zmiernenie kašľa.

Pri kúpe koreňa dbajte na to, aby mal tenkú a pevnú šupku a bol bez otlčenia. Skladujte ho v suchu a v chlade, alebo v chladničke. Vyhýbajte sa jeho umiestneniu pri zdroji tepla, začal by klíčiť. Pred použitím je potrebné zázvor ošúpať. Na čaj ho používajte strúhaný alebo nakrájaný na kolieska – podľa vašej preferencie a akú štipľavosť máte radi. Čím je zázvor jemnejšie nastrúhaný až na vlákna, tým viac páli.

Hotovým zázrakom pevné zdravie a podporu imunity je šťava zo zázvoru kombinovaná s citrónom – populárny ginger shoot. Ten si môžete kúpiť hotový vo viacerých prevádzkach so zdravými potravinami, väčších supermarketoch ale našiel si cestu na do barov a kaviarní, ktoré ponúkajú čerstvo listované šťavy. Jeho príprava je nenáročná a je možná aj v domácich podmienkach.
Stačí vám asi 50 g čerstvo nastrúhaného zázvoru, šťava z dvoch citrónov a štvrť litra vody. Pomaly varte a keď zmes zovrie preceďte ju, nalejte do čistej fľaše a odložte do chladu, Spotrebujte do týždňa po malých dúškoch.

Niečo ostrejšie so zázvorom môžeme ponúknuť aj dospelým. Domáca zázvorovica – elixír, na ktorý prisahá nejeden lyžiar či skialpinista. Zahreje, posilní. Budete na ňu potrebovať iba pár ingrediencií a trpezlivosť.
Suroviny:
2 l číreho alkoholu – vodky, borovičky alebo domácej
0,5 kg nastrúhaného zázvoru
0,5 kg medu
Šťavu z 5 – 6 citrónov
Voliteľné korenie – škorica, kardamóm, klinčeky – nie je podmienkou


Do väčšieho skleneného pohára – aspoň 5 l postupne pridáme všetky suroviny a dôkladne premiešame. Uzatvoríme viečkom, aby sa do vnútra nedostal vzduch a odložíme na chladné miesto. Trpezlivo premiešavame každý deň, po týždni by mal byť výluh hotový. Scedíme cez jemné sitko alebo mušelín a nalejeme do pripravených čistých fliaš. Pripravená zázvorovica má trvanlivosť asi tri mesiace. No veríme, že sa minie skôr. Pite po dúškoch.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Všetko záleží na tom, ktoré druhy ovocia a zeleniny prirodzene vytvárajú etylén a ktoré absorbujú tento pre človeka…

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Zase sú otlčené, bez chute alebo sú prezreté? Ako správne skladovať paradajky, podporiť ich dozrievanie? Majú paradajky…

Kapustnica vs zelňačka

Kapustnica vs zelňačka

Kyslú kapustu milujú nielen Slováci. Jej obľuba je vysoká aj u našich západných susedov v Česku. U nás prevláda…

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Sušenie ovocia je šetrný spôsob spracovania úrody zo záhrady a v minulosti patrilo medzi najjednoduchšiu formu zachovania…

Nákupný košík