Úvod / Články / Čo si v lete zamrazíš, v zime akoby si našiel
Tlačiť

Čo si v lete zamrazíš, v zime akoby si našiel

Ak sa vás sychravá jeseň opýta čo ste robili v lete? Je to jasné. Mrazili ste vitamíny, aby ste v novej sezóne odohnali prvú nádchu.

Čo si v lete zamrazíš, v zime akoby si našiel

Postupne sa nám v záhradách začínajú objavovať plody našej poctivej práce. Tie prvé okamžite zjeme – veď na čerstvé ovocie vlastnej produkcie sme netrpezlivo čakali niekoľko mesiacov. Ešte aj tá nasledujúca várka poteší. Chystáme zaváraninové poháre, nálevy s väčším či menším množstvom cukru, sterilizujeme, varíme džemy... A potom zistíme, že na ďalšie ríbezle práve teraz naozaj nemáme chuť a došla už aj chuť zavárať. Prvotné nadšenie vystrieda obava, že zvyšné ovocie vyjde nazmar. A to by bola naozaj škoda, veď ho stačí jednoducho šupnúť do mrazničky.
 

Trpezlivosť ruže prináša

Ak patríte k ľuďom, ktorí teraz dvíhajú obočie a krútia hlavami s predstavou, že z chutných šťavnatých plodov predsa mraznička „vyčaruje“ nesympatickú, po rozmrazení mazľavú hmotu, čítajte ďalej. Dodržaním správneho postupu a použitím vhodných nádob môžete predĺžiť radosť z čerstvého ovocia aj o niekoľko mesiacov. Mrazenie má mnoho výhod. Je rýchle, jednoduché a k ovociu šetrné - zachová jeho chuť, farbu, vôňu aj nutričnú hodnotu (podľa niektorých výskumov 80 až 90 % vitamínov) bez pridávania konzervantov. A pokiaľ hovoríme o drobnom ovocí, môžete mraziť takmer čokoľvek – maliny, ríbezle, višne, čerešne, černice, čučoriedky, jahody aj egreše.
 

Osvojte si postup a máte vyhrané

Ovocie sa musí zamraziť rýchlo, ideálne pri teplote – 18 až – 26°C. Pri vyššej teplote kryštáliky, ktoré v ovocí vznikajú, na seba viažu aj vodu z okolia a po rozmrazení menia konzistenciu ovocia. Mrazničku teda nastavte na plný výkon a zamrazujte menšie množstvo ovocia. Ak chcete, aby bolo možné priebežne oddeľovať menšie porcie, mrazte ovocie postupne. Po umytí a osušení (tento krok určite nevynechávajte) ho nasypte na plastovú tácku a dajte na chvíľu „predmraziť“. Potom ho presypte do nádoby, v ktorej ho plánujete uchovávať.
Je dôležité, aby ste ovocie nenasypali len tak do hocičoho. Plastové nádoby, ktoré sú určené do mrazničky, majú špeciálne označenie (napríklad dózy na potraviny Fresh). Sú z materiálu, ktorému nevadí striedanie teplôt ani dlhodobý pobyt v mraze. Rozhodne sa vyhnite skleneným nádobám. Hrozí ich popraskanie a znehodnotenie celého ich obsahu. Zvoľte aj vhodný objem nádoby, aby vám v miske neostávalo prázdne miesto, cieľom je zabrániť zbytočnému kontaktu ovocia so vzduchom.

A potom už len čakajte, kedy dostanete chuť na čerstvé jahody. Hoci aj v januári.

 

foto: unsplash.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Plastové pieskovisko na (takmer) sto spôsobov

Plastové pieskovisko na (takmer) sto spôsobov

Ponorte sa do sveta fantázie svojim dieťaťom a postavte ten najväčší hrad a upečte tú najchutnejšiu bábovku. A…

6 faktorov, ktoré určujú, ako často je nutné zalievať zeleninovú záhradu

6 faktorov, ktoré určujú, ako často je nutné zalievať zeleninovú záhradu

Pomôžte svojej záhradke rásť pomocou spoľahlivého plánu zavlažovania

Voňavá krása leta

Voňavá krása leta

Zavrite oči, zbystrite zmysly. Privoňajte k jemne fialovým kvetom. Kvetom leta. Leta v Stredomorí. Leta v Provence.

Nákupný košík