Úvod / Články / Čím nahradiť plastový obal na jedlo?
Tlačiť

Čím nahradiť plastový obal na jedlo?

Ekologický dlh, uhlíková stopa a neustále narastajúce množstvo odpadu. Aj také maličkosti, akými sú BIO obaly na jedlo, môžu aspoň v minimálnej miere našu planétu odbremeniť

Čím nahradiť plastový obal na jedlo?

Konzumná spoločnosťou, akou sme my ľudia si ani napriek varovaniam ekológov, aktivistov a v prvom rade vedcov neuvedomuje, že naša planéta našim správaním trpí. Ekologický dlh, uhlíková stopa a neustále narastajúce množstvo odpadu. Aj také maličkosti, akými sú BIO obaly na jedlo, môžu aspoň v minimálnej miere našu planétu odbremeniť.

Ekologické činy sú dnes často vnímané, ako akési trendy záležitosti. Pritom ide o drobnosti, ktoré aspoň v minimálnej (kozmetickej) miere, môžu životnému prostrediu prospieť. Riadne gastronomické zariadenia separujú odpad, iné ho dokonca recyklujú, používajú kovové slamky, ekologické obrúsky a mnohé sa orientujú aj na BIO obaly v prípade, že si jedlo ako zákazník beriete so sebou.

Cukrová trstina
Z čoho sú takéto obaly vyrábané? Neboj ta sa, nejde o žiadny recyklovaný plast a papier, ale o ekologické materiály, akým je napríklad, skutočne rastlina, cukrová trstina. Výrobky z cukrovej trstiny majú jemný povrch, držia si tvar, sú vhodné do mikrovlnnej rúry a predovšetkým sú biologicky rozložiteľné.

Papier
Papier je podobne veľmi ekologickým riešením, pretože je biologicky rozložiteľný a kompostovateľný. Zároveň je papier veľmi ľahký. Ide o obaly z tzv. lepenky, a teda ekologických papierových vlákien.

C-PLA alebo BIO plast
PLA alebo ekologický plast. To je polylactic acid alebo kyselina polymliečna. Ide o BIO plast, ktorý má podobné vlastnosti, ako plasty vyrábané z ropy. Základnou zložkou je kukurica, cukrová trstina a rastlinný olej. Bežne sú z tohto materiálu vyrábané plastové poháre na nápoje.

Teplotný limit
Takéto ekologické riešenie majú drvivú väčšinu výhod a ak si vezmeme do úvahy, že výrazne pomáhajú našej planéte, význam je ešte väčší. Miernou nevýhodou je, že maximálna teplota, ktorú BIO obaly znesú je obmedzená na 40 ° Celzia. Následne môže dôjsť k deformácii obalov alebo k ich poškodeniu.

 

 

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Všetko záleží na tom, ktoré druhy ovocia a zeleniny prirodzene vytvárajú etylén a ktoré absorbujú tento pre človeka…

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Zase sú otlčené, bez chute alebo sú prezreté? Ako správne skladovať paradajky, podporiť ich dozrievanie? Majú paradajky…

Kapustnica vs zelňačka

Kapustnica vs zelňačka

Kyslú kapustu milujú nielen Slováci. Jej obľuba je vysoká aj u našich západných susedov v Česku. U nás prevláda…

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Sušenie ovocia je šetrný spôsob spracovania úrody zo záhrady a v minulosti patrilo medzi najjednoduchšiu formu zachovania…

Nákupný košík