Úvod / Články / Červená repa = cvikla, zdravie zo záhrady
Tlačiť

Červená repa = cvikla, zdravie zo záhrady

Červené bulvy cvikly sú tradične pestovanou zeleninou v našich záhradách. Je to nenáročná rastlina, ktorá prináša telu mnoho prospešných látok.

Červená repa = cvikla, zdravie zo záhrady

Pôvod cvikly je v Stredomorí a v Severnej Afrike. Prvý zápis o jej používaní pochádza z oblasti Babylonie spred tritisíc rokov. V staroveku, sa najme v Ríme, sa cvikla používa nielen na priamu konzumáciu, no využíval sa aj jej liečivý potenciál. Jej rozšíreniu pomohli rímske légie, ktoré ju priniesli aj do zvyšku Európy.

Pôvod v ďalekej krajine

Bulva cvikly sa konzumuje v surovom aj vo varenom stave. Surová cvikla sa hodí do rôznych šalátov alebo ako príloha k mäsitým pokrmom. Cvikla sa zvykne kombinovať s chrenom, pomarančami, orechami  a takto pripravený pomer sa zalieva majonézou, kyslou smotanou alebo zálievkou. Medzi najobľúbenejšiu prípravu u nás patrí jej naloženie do sladkokyslého nálevu ako uhorky a zasterilizovanie. V tomto prípade sa zvykne buď strúhať alebo sa krája na kocky a plátky. Sterilizovaná cvikla tvorí mnohokrát prílohu k teplému obedu alebo večeri.  Samostatnou kapitolou je používanie cvikle vo východnej Európe – tu je súčasťou tradičnej polievky boršč, ktorá je vývarom z mäsa, kapusty, zeleniny a cvikle. Okrem podzemnej časti sa zvyknú konzumovať aj listy mladej cvikly – na spôsob šalátu alebo tepelne upravené ako zvyknete pripravovať špenát. Obsahuje betakarotén, vápnik a železo.

Každá bunka v tele sa poteší

Konzumácia cvikly je telu prospešná v mnohých ohľadoch. Obsahuje betaín, ktorý zabraňuje kôrnateniu tepien a spevňuje vlásočnice. Aktivuje produkciu červených krviniek a tým okysličuje bunky. Pravidelná konzumácia má za následok zlepšenie nálady, spevnenie nechtov a žiarivé vlasy. Obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorá je prospešná pre trávenie, detoxikuje.

Nenáročná na prezimovanie

Cvikla sa dobre uskladňuje. Základom výberu sú pevné a nepoškodené kusy. Ukladajú sa do prepraviek pri skladovaní v pivniciach. V menšej miere znesú aj uskladnenie v chladničke, no nie dlhodobo.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Prečo by ste nikdy nemali skladovať cibuľu so zemiakmi – plus ďalšie ovocie a zelenina, ktoré nejdú

Všetko záleží na tom, ktoré druhy ovocia a zeleniny prirodzene vytvárajú etylén a ktoré absorbujú tento pre človeka…

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Skladovanie paradajok: Patria do chladničky, alebo nie?

Zase sú otlčené, bez chute alebo sú prezreté? Ako správne skladovať paradajky, podporiť ich dozrievanie? Majú paradajky…

Kapustnica vs zelňačka

Kapustnica vs zelňačka

Kyslú kapustu milujú nielen Slováci. Jej obľuba je vysoká aj u našich západných susedov v Česku. U nás prevláda…

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Bohatý zdroj vlákniny a vitamínov - sušené ovocie

Sušenie ovocia je šetrný spôsob spracovania úrody zo záhrady a v minulosti patrilo medzi najjednoduchšiu formu zachovania…

Nákupný košík